Właściwe przyklejanie taśmy do tapingu jest niezwykle ważne do ich właściwego działania. Plaster musi dobrze przylegać do skóry. Po skończonej rehabilitacji trzeba go też umiejętnie usunąć. W przeciwnym razie mogą wywoływać podrażnienia i dyskomfort. Właściwa technika tapowania przyniesie pożądane korzyści.
Użytkowanie taśm do kinesiotapingu
Taśmy służące do tapingu są wodoodporne i oddychające. Zdarza się, że wymaga ich rehabilitacja. Można ich używać w czasie wykonywania intensywnych ćwiczeń, kąpieli, treningów w basenie oraz podczas brania prysznica. Dobrej jakości taśmy szybko wysychają i bardzo rzadko powodują podrażnienia skóry. Właściwie użytkowane będą utrzymywać się do 5 dni.
Aplikacja taśm do kinesiotapingu
Przed nałożeniem plastrów trzeba dokładnie przeczytać instrukcję na opakowaniu. Na początku należy przykleić ogon bez napięcia w danym miejscu. Taśmy można wykorzystać do wzmocnienia mięśni, ich rozluźnienia lub stabilizacji. Po aplikacji każdej z sekcji trzeba pocierać lekkimi i energicznymi ruchami od środka do końca taśmy, by aktywować klej.
Jak nosić plastry?
Po aplikacji plastrów należy odczekać co najmniej 1 godzinę i unikać w tym czasie pływania i pryszniców. Po treningach warto ją wytrzeć delikatnie ręcznikiem. Złuszczone krawędzie odchodzące od skóry można przycinać nożyczkami, by zapobiegać dalszemu odklejaniu.