Taśmy do kinesiotapingu

Właściwe przyklejanie taśmy do tapingu jest niezwykle ważne do ich właściwego działania. Plaster musi dobrze przylegać do skóry. Po skończonej rehabilitacji trzeba go też umiejętnie usunąć. W przeciwnym razie mogą wywoływać podrażnienia i dyskomfort. Właściwa technika tapowania przyniesie pożądane korzyści.

Użytkowanie taśm do kinesiotapingu

Taśmy służące do tapingu są wodoodporne i oddychające. Zdarza się, że wymaga ich rehabilitacja. Można ich używać w czasie wykonywania intensywnych ćwiczeń, kąpieli, treningów w basenie oraz podczas brania prysznica. Dobrej jakości taśmy szybko wysychają i bardzo rzadko powodują podrażnienia skóry. Właściwie użytkowane będą utrzymywać się do 5 dni.

Aplikacja taśm do kinesiotapingu

Przed nałożeniem plastrów trzeba dokładnie przeczytać instrukcję na opakowaniu. Na początku należy przykleić ogon bez napięcia w danym miejscu. Taśmy można wykorzystać do wzmocnienia mięśni, ich rozluźnienia lub stabilizacji. Po aplikacji każdej z sekcji trzeba pocierać lekkimi i energicznymi ruchami od środka do końca taśmy, by aktywować klej.

Jak nosić plastry?

Po aplikacji plastrów należy odczekać co najmniej 1 godzinę i unikać w tym czasie pływania i pryszniców. Po treningach warto ją wytrzeć delikatnie ręcznikiem. Złuszczone krawędzie odchodzące od skóry można przycinać nożyczkami, by zapobiegać dalszemu odklejaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *