Taboret prysznicowy ułatwieniem dla osoby niepełnosprawnej

Każdemu z nas może się przytrafić etap w życiu, gdy będziemy nieco mniej sprawni ruchowo i będziemy mieli problemy z najprostszymi czynnościami, nawet takimi jak zachowanie higieny osobistej. W takiej sytuacji można zdecydować się na zakup taboretu prysznicowego, który ułatwi korzystanie z prysznica.

Rodzaje taboretów prysznicowych

Taborety występują w kilku wersjach, można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i niepełnosprawności. Wyróżniamy:
• Taboret prysznicowy z regulacją wysokości ,
• Taboret prysznicowy okrągły (zobacz),
• Taboret prysznicowy składany.

Który wybrać ?

Decydując się na zakup taboretu pod prysznic najpierw należy zmierzyć swoją kabinę prysznicową. Do małych kabin idealnie sprawdzi się okrągła wersja taboretu, gdyż jest on stosunkowo niewielki. Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco większy model, warto zdecydować się na model z regulacją wysokości. Jest on bardzo komfortowy, a boczne uchwyty pomagają poprawić pozycję. Z jednej kabiny prysznicowej często korzysta wielu domowników. Aby nie utrudniać im brania kąpieli można zdecydować się na zakup taboretu składanego. Jest on prosty do złożenia i przestawienia w inne miejsce, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał podczas kąpieli.

Ten niewielki element może znacząco ułatwić życie osobom, którym potrzebna jest rehabilitacja. Osoby niepełnosprawne ruchowo i starsze będą mogły swobodnie korzystać z codziennej higieny, a wykonywana na siedząco nie będzie sprawiała większych trudności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *